Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > Company news about Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı?
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-21-64953307
Şimdi İletişime Geçin

Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı?

2022-12-02

Latest company news about Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı?

 

Soğuk stresi nedir?

 

hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stres genellikle, sık, uzun süreli veya kısa süreli fakat hayvanların uyarılmasındaki şiddetli değişikliklerin neden olduğu vücut tepkisini ifade eder.Bu reaksiyon esas olarak hayvanın iç ortamının stabilitesini, fizyolojisini ve davranışını değiştirir.Stresin neden olduğu spesifik olmayan değişikliklere sistemik uyum sendromu denir ve soğuk stresi stresörlerden biridir.

 

               hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 2         hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 3

 

Süt inekleri ısıya dayanıklı hayvanlardır, serin iklim koşullarında beslenmeye en uygun hayvanlardır, sıcak yazlar ısı stresi oluşturur, soğuk kışlar inekleri uzun süre soğuk ve rüzgarlı ortama maruz bırakır, ayrıca süt ineklerinde soğuk stresine neden olur, süt ineklerini ciddi şekilde etkiler. ineklerin üretim performansı ve sağlığı, özellikle buzağılar ve yeni sığırlar için daha zararlı olacaktır.Bu nedenle, mera kışın soğuk önleme ve ineklerin sıcak yönetimi konusunda iyi bir iş yapmalı, soğuk stresinin ineklere verdiği zararı azaltmalı ve meranın normal üretimini stabilize etmelidir.

 

Süt ineklerinde soğuk stresinin etkileri

hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 4   hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 5

 

1. Zayıflamış bir bağışıklık sistemi

İnekler soğuk tarafından uyarıldığında sinir sistemi, endokrin sistem ve elektrolit dengesi bozularak ineklerin bağışıklığının azalmasına neden olur.Soğuk stresinin süt inekleri üzerindeki en büyük etkisi, kan kalsiyum konsantrasyonunun ve beyaz kan hücresi konsantrasyonunun azalmasıdır, bu da doğum sonrası felç, fetal yetersiz büyüme, anterior gastrik gecikme, metritis, mastitis ve diğer hastalıklara yol açar.

 

2.Süt üretimi düştü

Düşük sıcaklığın uyarılmasıyla başa çıkmak için ineklerin daha fazla kuru madde yemesi veya daha fazla enerjiyi parçalaması ve vücut ısısını sabit tutmak için kullanılan kan dolaşımını artırması gerekir.Bu sayede süt üretimi için gerekli besin maddelerinin ve kanın dağılımı nispeten azalarak süt üretiminin azalmasına neden olur.

 

3. Travma tehlikesi

Kışın meradaki ineklerin dışkı ve idrarı kolayca donar, bu da oyun alanında ve evde engebeli zemine, besleme kanalında, sağım kanalında ve içme suyu kanalında buzlanmaya ve inekler yürürken veya tırmanırken kolay kaymaya neden olur. östrus boyunca, travmatik ayak ve toynak hastalığı insidansını arttırır.

 

4. Memenin donması

Artan meme donma riski, mantıksız mera yatağı tasarımı, düşük kaliteli yatak takımı, kötü konfor veya uygun olmayan kaplama, bu koşullar memenin donmuş dışkı ve idrarla temasına, meme uçlarının kolay donmasına neden olur;Kışın antifriz tipi ilaç banyosu kullanmamak meme donma olasılığını artıracaktır.

 

                         hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 6       hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 7       hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 8

 

Süt ineklerinde soğuk algınlığı stresi için önleyici tedbirler

hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 9

 

1. İnek kümesini iyi yönetin

(1) Ahırı kontrol edin, delikleri ve hava sızıntılarını kapatın ve kapıları ve pencereleri şeffaf plastik filmle kapatın.

 

(2) Besleme kanalındaki ve yataktaki dışkı ve idrarı her gün zamanında temizleyin.

 

(3) Yeterli ve taze içme suyunun günün 24 saati mevcut olduğundan ve içme suyu sıcaklığının 9 ~ 15°C'de tutulduğundan emin olmak için içme suyu tesislerini kontrol edin.

 

(4) Yatağı zamanında düzenleyin ve yatak malzemesini değiştirin.

 

(5) Ahır zararlı gazının standardı aşmamasını sağlamak için ısı korumasında, aynı zamanda iyi bir havalandırma işi yapın.

 

2. Süthane, sağım kanalı ve ahır giriş ve çıkışlarındaki dışkı ve idrarı zamanında temizleyin.Sürtünmeyi artırmak ve sığırların kaymasını ve yaralanmasını önlemek için bu yerlere lastik tamponlar veya kum tamponlar koyun.

3. Sığır barınaklarının havalandırmasını ve ısı korumasını güçlendirin;Aşırı sağımı önlemek için sağım ekipmanının bakımını yapın.Kış sağım prosedürlerini geliştirin ve ilaçlı banyodan sonra antifrizli ilaçlı banyoyu seçin.

4.TMR yönetimi

 

(1) Buzlanmayı önlemek için TMR'yi yerinde besleyin ve donmuş, küflü ve bozulmuş yemleri vermeyin.

 

(2) Kışın soğuğu dışarıda tutmak için ineklerin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, normal besleme standardından genellikle %10 ~ %15 daha yüksek olan konsantre yemin enerji seviyesini iyileştirin.

 

5. Buzağı yönetimi

(1) Yeni doğan buzağılar zamanında kurutulmalı ve 20-30 cm kalınlığında altlık otlu, şartlar elveriyorsa ısıtmalı tek bölmede beslenmelidir.

 

(2) Buzağı kümesinin havalandırmasını güçlendirin, ısı yalıtım olanaklarını artırın, düzenli dezenfeksiyon yapın, altlık malzemesini zamanında değiştirin ve iyi bir çevre hijyeni sağlayın.

 

(3) Sütten kesilmiş buzağılar makul bir beslenme yoğunluğunda tutulmalı ve yeterli tatlı ılık su ile yüksek kaliteli yem ve pelet sağlanmalıdır.

 

 

hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 10

hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 11

hakkında en son şirket haberleri Soğuk stresi ineklere ne zarar verir? Bundan kaçınmak için ne yapılmalı? 12

 

Otomatik elektrikli ısıtmalı sabit sıcaklıkta su deposu, soğuk stresiyle başa çıkmak için daha iyi bir önlemdir.Sıcaklık kontrol cihazını başlattıktan sonra, ısıtma ve yalıtım işlevini 24 saat boyunca otomatik olarak tamamlayabilir.Ayrıca, sıcaklık sensörünün varlığından dolayı, tank içindeki su sıcaklığı değiştiğinde, gerçek zamanlı olarak kontrol kabinine iletilir ve ardından kontrol sistemi, elektrikli ısıtma bandının ısıtmayı durdurması veya ısıtmaya devam etmesi gerektiğine karar verir.

 

Merada otomatik elektrikli ısıtma sabit sıcaklık su deposunun rolü:

1. Ana işlev, sığır ve koyunların içme suyu ihtiyaçlarını sağlamaktır, çünkü otomatik elektrikli ısıtma sabit sıcaklıktaki içme tankı otomatik suyu gerçekleştirebilir, böylece sığır ve koyunlar herhangi bir zamanda su içebilir.

2. İkincisi, sonbahar ve kış mevsimine girerken, sığır ve koyunlar her an ılık su içebilir, bu da sığır ve koyunların midesine ve bünyesine iyi gelir.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Hayvancılık Havalandırma Fanları Tedarikçi. telif hakkı © 2020-2024 shanghaiterrui.com . Her hakkı saklıdır.